مسئول جدیدخانه فرهنگ|درباره ما‎|صفحه اصلی|ايران|اسلام|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
اخبار > برگزاری" سمینار اندیشه امام خمینی (ره) و بیداری اسلامی " در محل نمایندگی فرهنگی – کویته


  چاپ        ارسال به دوست

اخبار فرهنگی و مذهبی

برگزاری" سمینار اندیشه امام خمینی (ره) و بیداری اسلامی " در محل نمایندگی فرهنگی – کویته

همزمان با بیست و هشتمین سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) روز یکشنبه مورخ 14/3/96 در محل نمایندگی فرهنگی، افکار و اندیشه های امام راحل در خصوص بیداری اسلامی از سوی حاضران و سخنرانان بار دیگر بازخوانی شد.

در این مراسم که به میزبانی نمایندگی فرهنگی کشورمان در کویته برگزار شد، علما و شخصیت هایی همچون عبدالحق هاشمی امیر جماعت اسلامی بلوچستان ، آقایان جمعه اسدی رئیس جامعه امام صادق، سید هاشم موسوی امام جمعه شیعیان شهر کویته، قاری عبدالرحمن امام جماعت سفیر مسجد، دکتر عطاءالرحمن رئیس مدرسه دینی دارالرشاد، انوار الحق حقانی امام جمعه اهل سنت مسجد مرکزی کویته، مولانا قاری عبدالحفیظ امام وخطیب جامع مسجد محمدیه، آقای مبلغ امام جمعه شیعیان منطقه بروری، دکتر امان ا... شادی زی نویسنده مشهور کویته، سردبیران روزنامه های  فایتر تایمز، عوام، سالار، فرزند کشمیر، آقای سید حبیب الله شاه چشتی امیر فرقه چشتی های بلوچستان (بریلوی )  آقای شاکری معاون سرکنسولگری کشورمان و ایرانیان مقیم و بسیاری از علما، شخصیت های دینی، دوستداران امام و انقلاب اسلامی که تعداد آنان به بیش از 100 نفر می رسید. حضور داشتند، سخنرانان در سخنرانی های خود ، از ایشان به عنوان یکی از جاودانه ترین شخصیت های معاصر جهان یاد کرده و اهداف و اندیشه های والای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را مورد ستایش قرار دادند.

در این مراسم آقای عقدایی وابسته فرهنگی ومسئول خانه فرهنگ در سخنانی به تشریح اندیشه امام خمینی (ره) در خصوص بیداری اسلامی پرداخته عنوان نمودند: انقلاب اسلامی موجب تغییر و دگرگونی معادلات سیاسی و موازنه ی قوا در مقیاس جهانی به سود ملت ‌های اسلامی شده و اکنون با گذشت بیش از سه دهه از عمر پر برکت آن، راهبرد تفکر اسلامی به مثابه ی الگویی نجات ‌بخش برای تمام ملت ‌های اسلامی محسوب می ‌شود.

در ادامه هر یک از سخنرانان به بیان دیدگاه های خود در رابطه با موضوع سمینار پرداختند.

-        آقای اسدی رئیس جامعه امام صادق : قبل از امام هم افرادی همچون سید جمال الدین اسدآبادی بودند که اندیشه بیداری اسلامی داشتند اما نتوانستند جامع عمل به آن بپوشانند. اما امام با همه قدرت و توانایی خود آنرا عملی نمودوحال نمونه و الگویی برای سایر کشور های اسلامی شده است.

-        آقای مبلغ امام جمعه شیعیان منطقه بروری در سخنان خود ضمن اشاره به زندگی نامه امام ، عنوان نمود: امام با فکر واندیشه خود سبب بیداری مسلمانان شده همواره آنان را به اتحاد و یک پارچه شدن توصیه می نمود.

-        عبدالحق هاشمی امیر جماعت اسلامی بلوچستان:ایشان در سخنان کوتاهی در خصوص شخصیت امام عنوان نمود: امام به مثابه فردی بودکه در تاریکی ظلم وستم چراغ را برای راهنمایی دیگران بیافروخت و باعث شد تا مسلمانان  راه  واقعی خود را بیابند.

-        آقای شاکری معاون سرکنسولگری کشورمان در سخنان خود بیان داشتند: جهان دیگر همچون امام خمینی و اقبال لاهوری به خود نخواهد دید. امام خمینی تنها برای ملت ایران نبود همانطور که اقبال لاهوری اندیشمند بزرگ پاکستانی ، فقط برای پاکستان نیست .

در فواصل برنامه آقای سید جواد موسوی از شاعران معروف کویته  اشعاری با مضمون همین رخداد خواندند.

 

علی رغم آمادگی تعداد زیادی از شخصیت ها برای ایراد سخنرانی و ابراز احساسات قلبی خود به امام راحل، اما با نزدیک شدن به زمان اذان مغرب و افطار ، برنامه های سخنرانی به پایان رسید. پس از افطار و نماز جماعت از میهمانان با شام پذیرایی گردید.

  

  

 

 

  


١٧:٥٣ - 1396/03/15    /    شماره : ٦٧٩٥٨٤    /    تعداد نمایش : ٤٤٣خروج
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 4336 | بازدید امروز : 87 | کل بازدید : 495898 | بازدیدکنندگان آنلاين : 4 | زمان بازدید : 3.0157